itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

produkcja materacy
Dom

Nowoczesne technologie w produkcji materacy, które zapewnią ciepło i komfort w chłodne dni

Osiągnięcie głębokiego snu podczas chłodnych, zimowych dni, może stanowić pewne wyzwanie. Dotyczy to w szczególności osiągnięcia komfortu termicznego. Na szczęście nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji materacy są w stanie sprostać praktycznie każdym warunkom. Jakie rozwiązania są szczególnie warte uwagi?

Wypełnienie materaca, a regulacja temperatury

Wypełnienie materaca w ogromnym stopniu wpływa na komfort podczas snu. Jego rolą jest przede wszystkim ustabilizowanie kręgosłupa i ograniczenie ryzyka pojawienia się dyskomfortu. Jednak równie ważna jest kwestia tego, że wypełnienie powinno także regulować temperaturę.

W ostatnich latach rosnącą popularność zdobywają materace, do których konstrukcji wykorzystuje się pianki typu memory foam. Ciało naturalnie nagrzewa taką piankę, a pod wpływem ciepła dopasowuje się ona do sylwetki osoby śpiącej. Taki termoelastyczny materiał wpływa korzystnie na krążenie krwi i ułatwia organizmowi utrzymywanie optymalnej temperatury.

Czy pokrowiec ma znaczenie?

Producenci materaców coraz częściej zwracają szczególną uwagę na pokrowce. Choć mogłoby się wydawać, że są to elementy, które nie mają wpływu na komfort termiczny, jest zdecydowanie inaczej! Przewiewny materiał wykorzystany do jego uszycia nie tylko zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, ale również niweluje nadmierne ciepło i redukuje wilgoć.

W asortymencie marki Hilding można znaleźć m.in. pokrowce Tencel, wykonane z nowoczesnych włókien wiskozowych. Ich główna zasługa w regulacji temperatury wiąże się ze skutecznym absorbowaniem wilgoci. Poza tym, tkaninę można prać i dbać o higieniczność w łóżku.

Zimowe dni, a materace naturalne

W dzisiejszym społeczeństwie nieustannie wzrasta świadomość dotycząca konieczności dbania o środowisko naturalne. W związku z tym producenci materaców posiadają w swoim asortymencie coraz więcej różnych materacy naturalnych. Warto docenić je m.in. za doskonałe pokrowce. Marka Hilding wykonuje je m.in. z lnu. Jest to materiał, który doskonale oddycha, a także posiada właściwości termoregulujące.

W dzisiejszym przemyśle materacowym wykorzystywane są różnorodne technologie, wśród których można znaleźć wiele rozwiązań wpływających korzystnie na komfort termiczny podczas snu. Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim nowoczesne pokrowce i wypełnienia wykonane z pianki termoelastycznej.

Artykuł sponsorowany