itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

czym zakleić dziurę w ścianie
Dom

Czym zakleić dziurę w ścianie? Kilka sprawdzonych sposobów

Czym zakleić dziurę w ścianie? To pytanie najczęściej zadają sobie rodzice małych dzieci, którzy co chwilę znajdują na ścianach nowe uszkodzenia, a także osoby, które posiadają wnętrza, na których widać już „ząb czasu”. Nie trzeba jednak od razu szukać fachowców, którzy pozbędą się tego typu rzeczy. Można spróbować samodzielnie poradzić sobie z tym problemem, gdyż pomysłów jest naprawdę wiele. Poniżej kilka sprawdzonych i szybkich sposobów na ukrycie dziury w ścianie.

Dziura w ścianie – jak jej szybko się pozbyć?

Dziury w ścianie wyglądają nieestetycznie i potrafią zepsuć wygląd całego wnętrza. Domowników często denerwują tego typu rzeczy, dlatego też szukają oni szybkich sposobów na to, jak ich się pozbyć. Jednym z rozwiązań jest zaklejenia dziury gotową masą szpachlową, którą można dostać w większości sklepów budowlanych. Tak naprawdę wystarczy zakleić dziurę masą, wyrównać miejsce to ze ścianą i w razie potrzeby nałożyć farbę. Zajmie to z pewnością domownikom kilka godzin, jednak naprawa nie będzie wymagała zbyt wielu funduszy i co najważniejsze, już po wyschnięciu nie będzie widoczne miejsce, w którym była dziura.

Tapeta

Wiele osób, które nie chcą jednak naprawić ścian stosują tapety. Jest to także szybkie i efektowne rozwiązanie, które skutecznie pozwoli zakryć brzydkie miejsca w pomieszczeniach. Tapeta lub fototapeta może być położona na jednej lub na wszystkich ścianach, dzięki czemu będzie wyglądać to nowocześnie i elegancko. Wybór tapet w sklepach jest naprawdę duży i różnorodny, dlatego też klienci mają w czym wybierać. Doskonałą opcją jest dobranie tapety do ogólnej aranżacji wnętrza, więc nawet jedna ścianka pokryta tapetą w domu będzie wyglądała modnie i stylowo.

Panele ścienne

Panele ścienne w ostatnim czasie wybiera do swoich wnętrz wielu klientów. Nic dziwnego, gdyż pozwalają one bardzo szybko i efektownie zakryć wszystkie niedoskonałości na ścianach. W sklepach stacjonarnych i w sklepach internetowych klienci znajdą mnóstwo tapet ściennych, które z powodzeniem zakryją brzydkie ściany w salonach, sypialniach, w biurach, w korytarzach i w pokojach dziecięcych. Takie panele można położyć zarówno do połowy ściany, jak i na całą jej powierzchnię. Po te materiały bardzo często sięgają osoby, które chcą szybko odnowić swoje wnętrze.

Plakaty i obrazy

Dla niektórych tego typu ozdoby są ostatnią deską ratunku, by w ekspresowym tempie zakryć dziury w ścianach. Wbrew pozorom to rozwiązanie jest tanie i tak naprawdę każdy poradzi sobie z dobraniem odpowiedniego plakatu do wnętrza. W ten sposób można ukryć nie tylko duże dziury w ścianach, ale również wszelkie zarysowania i zabrudzenia, które drażnią domowników. Tym bardziej, że bardzo modne jest obecnie tworzenie na ścianach kolaży z wielu obrazów lub plakatów, co oznacza, iż w ten sposób można przykryć wszystko to, co nie podoba się w danym miejscu domownikom. Warto jednak zadbać o to, by obrazy lub plakaty były na tyle uniwersalne i efektowne, żeby po kilku tygodniach nie znudziły się mieszkańcom.