Gospodarni przedsiębiorcy często zmagają się z problemami lokalowymi, a miejsce, z którego można prowadzić i rozwijać swój biznes jest jedną z kwestii pierwszorzędnych. Idealne byłoby posiadanie takiego lokum, które z jednej strony nie wymagałoby potężnych nakładów finansowych, a z drogiej zapewniałoby całoroczną działalność i było jednocześnie atrakcyjną formą promocji, przynoszącą zainteresowanie i pojawianie się nowych klientów. Świetnym rozwiązaniem może się okazać w tym wypadku hala namiotowa całoroczna.
Hala namiotowa całoroczna – specyfikacja
To właśnie stabilna konstrukcja i specjalnie zaprojektowana membrana sprawiają, że hala namiotowa całoroczna nadaje się do stałego użytku, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla tych inwestorów, którzy preferują optymalne i elastyczne pod względem finansowym rozwiązania, które mogą być alternatywą dla drogich w utrzymaniu hal stacjonarnych.
Pierwszą ważną cechą całorocznych hal namiotowych jest to, że mogą one pełnić wszystkie funkcje – od magazynu części i artykułów, poprzez zakład produkcyjny, aż po halę widowiskowo-sportową. Dzięki zastosowaniu konstrukcji takich, jakimi charakteryzują się hale namiotowe, możliwe jest korzystanie z takich obiektów przez cały rok.
Dachy hal ukształtowane są tak, że śnieg ześlizguje się po nich samoczynnie, dzięki czemu łatwo utrzymać normy artykułowane w prawie budowlanym, odnoszące się do dopuszczalnych, maksymalnych obciążeń konstrukcji dachowej. Pokrycia dachowe hal całorocznych rozciągane są dlatego w dwóch kierunkach – na szerokość i na długość. Stosuje się tutaj rozciąganie mechaniczne, ale także rozciąganie powietrzem wdmuchiwanym między dwie warstwy powłoki.
Hala namiotowa całoroczna – zalety
Hala namiotowa całoroczna umożliwia wykorzystywane jej jako magazyn dla firmy, która potrzebuje więcej powierzchni magazynowej sezonowo lub całorocznie, a nie stać jej na dobudowanie dodatkowego magazynu. Prawidłowo zainstalowane ogrzewanie i klimatyzacja pozwalają stworzyć w takiej hali jeszcze lepsze warunki niż te znane z budynków stacjonarnych. Dodatkowo w łatwy sposób można dobrać wielkość i optymalny projekt w zależności od potrzeb firmy, co nie jest tak oczywiste w przypadku nawet najbardziej ekspansywnej zabudowy tradycyjnych hal. Dodajmy, że oszczędności wynikające z użytkowania hali namiotowej całorocznej, można liczyć, w porównaniu z tradycyjnymi halami stacjonarnymi, nawet w dziesiątkach tysięcy złotych!
Niezwykle istotną kwestią jest też oczywiście bezpieczeństwo użytkowników hal namiotowych. Z tego powodu rozwiązania, które znajdujemy na światowych rynkach są dostosowane do ekstremalnych miejsc, gdzie zimy są zwykle ostrzejsze niż te w Polsce. Taki stan rzeczy sprawia, że hala wykonana z myślą o klimacie kanadyjskim czy rosyjskim z powodzeniem sprawdzi się również w naszym kraju. Takie hale, odpowiednio przystosowane do użytku zimowego, są w stanie sprostać trudnym wyzwaniom w naszych warunkach klimatycznych i skutecznie chronić gości i mienie przed anomaliami pogodowymi.
Najnowsze komentarze