itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

monitoring wizyjny w firmie
Lifestyle

Co zapewnia monitoring wizyjny w firmie?

Nowoczesne i zaawansowane technologie zmieniają sposób prowadzenia biznesów. Dzisiaj wiele czynności, które jeszcze niedawno wykonywał człowiek, udaje się z powodzeniem zastąpić rozwiązaniami cyfrowymi. Świetnym przykładem tego jest ochrona obiektów – tutaj wyraźnie widać zmniejszenie udziału pracowników ochrony fizycznej w zabezpieczeniu budynków, przy równoczesnym inwestowaniu w elektroniczne systemy zabezpieczeń. Dlaczego warto zainteresować się monitoringiem wizyjnym do ochrony swojej firmy?

Jak monitoring wizyjny wpływa na bezpieczeństwo osób oraz mienia?

Monitoring wizyjny podnosi poziom bezpieczeństwa w obiekcie, bo działa prewencyjnie, ale też pomaga wyeliminować skutki niebezpiecznych zdarzeń poprzez podjęcie natychmiastowej interwencji. Jak to jest możliwe? Obraz z kamer zainstalowanych w obiekcie jest przekazywany w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Internetu do centrum alarmowego. To właśnie tam trafia każdy sygnał o wykrytym zagrożeniu – obowiązkiem pracowników centrali jest analizowanie każdego alarmu i podjęcie adekwatnych działań, np. interwencji w razie wykrycia kradzieży w ochranianym sklepie. Nagrania mogą być również archiwizowane i odtworzone w razie konieczności – np. w celu identyfikacji sprawcy zdarzenia lub przeanalizowania wypadku w miejscu pracy.

Kolejną korzyścią dla przedsiębiorców, jaką niesie za sobą monitoring wizyjny, jest lepsza kontrola nad procesami. Monitoring obiektu pozwoli sprawdzić przestrzeganie procedur przez pracowników. Pracodawca może w szybki i w zdalny sposób kontrolować dany proces, sprawdzić jego wydajność oraz poprawność. Nie można zapomnieć, że monitoring w obiektach zwiększa poczucie bezpieczeństwa klientów, gości i pracowników, a to z kolei wpływa na wizerunek zarządcy lub właściciela obiektu.

Monitoring obiektu a ograniczenia wydatków w firmie

Dzisiaj wiele czynności można wykonać za pomocą technologii. I tutaj doskonale sprawdza się właśnie monitoring wizyjny. Zamontowanie kamer w budynku firmy, a także na zewnątrz, dobrze zabezpiecza cały obiekt, bez konieczności angażowania dodatkowych osób lub stawiania posterunków ochrony. Dzięki temu można zmniejszyć liczbę pracowników ochrony fizycznej zatrudnionych do ochraniania firmy. Co więcej, monitoring obiektu umożliwia wykonywanie wideo-obchodów, czyli cyklicznych, zdalnych kontroli całego obiektu. To również duża oszczędność i spore udogodnienie dla właściciela biznesu.

Integrowanie usług w ramach obsługi obiektu również przyczynia się do optymalizacji kosztów, czyli zmniejszenia wydatków związanych z ochroną i lepszym funkcjonowaniem firmy. Dobrym przykładem jest wykorzystywanie monitoringu wizyjnego do kontroli wejść i wyjść z obiektu, do rejestracji wjazdu i wyjazdu pojazdów, a nawet do przeprowadzania analiz marketingowych.

Jak widać, monitoring wizyjny niesie za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorców – ogranicza koszty zabezpieczenia budynku, zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób w nim przebywających oraz pomaga usprawnić procesy w firmie.