itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

Lifestyle

Małe i duże wisiorki na szyję a typ urody – co musisz wiedzieć?

Jakie wisiorki na szyję pasują zależnie od posiadanego typu urody? Które kolory są szczególnie polecane, a których powinnaś unikać? Zapraszamy do lektury!

Małe i duże wisiorki na szyję

Bogactwo damskiej biżuterii jest wprost przeogromne – i bardzo dobrze! Za pomocą subtelnych dodatków czy też wyrazistych akcesoriów możesz w znakomity sposób dopełnić swoją stylizację i zarazem dodać sobie pewności siebie w każdych okolicznościach. Nie jest ważne, czy jedziesz do pracy, idziesz na randkę z drugą połówką, a może kompletujesz kreację na wesele – małe czy duże wisiorki na szyję sprawdzą się zawsze i wszędzie! Oczywiście wybierając naszyjnik, musisz zwrócić uwagę nie tylko na swój typ urody, o czym dowiesz się więcej już za chwilę, ale także na kilka innych czynników. Powinnaś dowiedzieć się m.in. tego, jak dobrać naszyjnik do dekoltu sukienki. Powszechnie wyróżnia się kilka podziałów typów urody, jednym z najpopularniejszych i zarazem najlepszych jest ten odwołujący się do czterech pór roku. Jesień, wiosna, zima czy lato – a czy Ty wiesz, którą porą roku jesteś? Każdy typ urody charakteryzuje się czymś innym, co sprawia, że polecane są innego rodzaju naszyjniki. To bardzo ważne, bo właśnie dzięki temu bez trudu stworzysz harmonijne i spójne kompozycje na każdą okazję. Co ciekawe, typy urody lato i zima są bardziej wyraziste, chłodniejszą charakterystykę ma natomiast jesień i wiosna.

Jesień

Taki typ urody wyróżnia się przede wszystkim dość jasną karnacją skóry oraz dużą ilością piegów. Nierzadko występują również plamki na tęczówkach. Taka charakterystyka sprawia, że najbardziej pożądane są ciemne odcienie złota, brązu, beżu i koloru pomarańczowego – pamiętaj o tym zarówno przy doborze garderoby, jak i biżuterii. Jednocześnie unikaj chłodnych barw. Wracając do wisiorków, najlepsze będą oczywiście naszyjniki srebrne i złote, a także wisiorki z dodatkami bursztynowymi i drewnianymi.

Wiosna

Przy tym typie urody kolor skóry zwykle jest zbliżony do barwy włosów. Zazwyczaj posiadaczki takiej urody nie przepadają za ciemnymi ubraniami czy ciemnym makijażem – nie ma w tym nic dziwnego, taki zestaw jest raczej niekorzystny wizualnie. O wiele lepszym pomysłem są barwy pastelowe, jak np. kolor brzoskwiniowy, jasnożółty czy beżowy. Najlepszym naszyjnikiem dla pani wiosny będzie np. wisiorek na szyję z żółtego złota czy wisiorek z różowymi dodatkami.

Zima

Uroda typu zima to przede wszystkim pełnia sprzeczności i kontrastów. Wyróżnia się choćby tym, że to właśnie tu jasna cena często kontrastuje z czarnymi włosy, choć należy pamiętać, że w obręb zimy wpisują się też posiadaczki cery śniadej. Oczy zazwyczaj są w ciemnym odcieniu, przez co najlepszy wisiorek powinien być wykonany ze srebra lub platyny. Panie zimy śmiało mogą stawiać na wyraziste i mocne kolory.

Lato

Wbrew temu, co sugeruje nazwa, ten typ urody jest chłodny i jednocześnie bardzo stonowany. Raczej rzadko występują kontrasty między kolorem skóry i włosów. Najlepsze wisiorki dla tego rodzaju urody to te, które wykonano ze srebra, platyny i białego złota. Wybierając stylizację, warto opierać się o kolory ciemne i pudrowe.

Materiał partnera