itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

Jak stosowac antyperspirant w kulce, by nie pocić się przy intensywnym stresie?
Lifestyle

Jak stosowac antyperspirant w kulce, by nie pocić się przy intensywnym stresie?

Potliwość jest jednym z następstw intensywnego stresu. W nietypowych, trudnych sytuacjach często zmagamy się z przyspieszonym biciem serca, bladością, suchością w ustach, nudnościami oraz nadmierną potliwością, szczególnie w okolicach dłoni i pach. Umiejętne stosowanie antyperspirantu może pomóc Ci pozbyć się problemu wstydliwych plam na koszulce.

Co jest ważne przed zastosowaniem antyperspirantu w kulce?

Żaden kosmetyk, nawet najwyższej jakości, cechujący się doskonałym składem i najlepszymi, dobranymi idealnie składnikami nie będzie działał prawidłowo, jeżeli skóra nie zostanie przygotowana na jego pracę. Aby antyperspirant w kulce mógł skutecznie zablokować ujścia gruczołów potowych konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry pod pachami z potu i zanieczyszczeń. U mężczyzn depilacja pod pachami nie jest powszechną praktyką, jednak jeśli zmagasz się z nadpotliwością w tym miejscu warto rozważyć pozbycie się włosków, mogących utrudniać wchłanianie się preparatu w skórę. Przed zastosowaniem kosmetyku koniecznie należy umyć i dokładnie osuszyć skórę pod pachami. Jeśli masz bardzo mało czasu lub pocisz się intensywnie i nawet po kąpieli skóra pod pachami wydaje się wilgotna, użyj suszarki do włosów. 

Jak używać antyperspirantu w kulce, by działał efektywnie?

Antyperspirant w kulce posiada płynną, mleczną formułę, która po aplikacji na skórę powinna wchłonąć się dokładnie. Skuteczność antyperspirantu w kulce nie będzie zadowalająca, jeżeli nie pozwolisz preparatowi wyschnąć i założysz odzież na skórę mokrą, pokrytą pod pachami antyperspirantem. Wtedy produkt może spowodować pojawienie się plam na odzieży i nie zadziałać prawidłowo. Zatem jak stosować antyperspirant w kulce, by skutecznie chronił przed potliwością nawet przy intensywnym stresie? Na czystą, suchą, wolną od podrażnień skórę pod pachami zaaplikuj antyperspirant w kulce i pozwól mu dokładnie się wchłonąć. Przed założeniem odzieży skóra powinna być sucha. Zwróć uwagę na długość i intensywność działania produktu. Jeżeli potrzebujesz silnej, długotrwałej ochrony przed potem wybierz produkt, działający skutecznie do 48 godzin. 

Antyperspirant w kulce – kiedy warto stosować?

Najlepszą porą na zastosowanie antyperspirantu jest poranek. W nocy ochrona przed potem w postaci blokowania ujścia gruczołów potowych nie jest potrzebna, dlatego warto pozwolić skórze odpocząć. Na czystą i suchą skórę zastosuj antyperspirant o formule, niezawierającej alkoholu. Nawilżysz skórę i zapobiegniesz jej wysuszeniu. Produkt o silnym działaniu, sprawdzający się przy stresie warto użyć przed wyjściem z domu. W ten sposób zadbasz o pewność skutecznej ochrony przed mokrymi plamami na odzieży w okolicy pach. Drzewny zapach może dodatkowo zredukować podatność na stres. Nie stosuj antyperspirantu w kulce na inne przestrzenie na skórze. Jeżeli potrzebujesz takiej ochrony, wybierz preparat, dopasowany do specyfiki wymagań. 

Jak wybrać antyperspirant w kulce na miarę swoich potrzeb?

W zależności od potrzeb konieczny jest dobór produktu o odpowiednim działaniu i zapachu. Wysokiej jakości antyperspirant w kulce posiada dopasowany do potrzeb skład oraz substancje, dbające o stan nawilżenia skóry. Doskonale działający antyperspirant w kulce, który sprawdzi się przy silnym stresie powinien działać intensywnie i długo. Efektowny produkt do codziennego stosowania nie powinien podrażniać skóry, a jego zapach musi Ci odpowiadać. Antyperspiranty w kulce pachną subtelnie, a ich zapach jest trwały, utrzymujący się przez wiele godzin. 

Materiał zewnętrzny