itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

domowe sposoby na przeziębienie
Lifestyle

Przeziębienie – domowe sposoby

Kaszel, katar, ból gardła – czyli typowe objawy przeziębienia, prędzej czy później dopadną każdego. Nie sposób się przed nimi uchronić, nawet stosując środki ostrożności. Problem pojawia się, gdy choroba ta dopadnie np. kobietę w ciąży. Nie każdy chce i nie każdy może spożywać środki farmaceutyczne z apteki. Nie od dzisiaj wiadomo, że domowe sposoby na przeziębienie nie tylko łagodzą objawy, ale również skutecznie skracają czas trwania dolegliwości.

Domowe sposoby na przeziębienie

Jednym z najbardziej polecanych produktów na przeziębienie jest czosnek. Działa on podobnie jak antybiotyki, ale bez negatywnych skutków ubocznych, które wiążą się z przyjmowaniem leków na receptę. Nie podrażnia żołądka, nie obciąża wątroby, rzadko uczula. Ponadto jest tani. Niektórym co prawda przeszkadza jego specyficzny zapach, ale warto się przemęczyć przez te kilka dni. Bardzo popularny jest tzw. gałganek Aliny. Jego wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy obrać, pokroić i zgnieść kilka ząbków czosnku. Potem zawijamy je w gazę i wieszamy 2 metry od miejsca, w którym często przebywa chory. Zawiniątko trzeba wymieniać co ok. 24 godziny. Charakterystyczny aromat można skropić olejkiem eterycznym. Najlepiej zastosować taki, który również zwalcza przeziębienie np. lawendowy. Zamiast czosnku można użyć pokrojonej i zgniecionej cebuli, ale efekt będzie słabszy.

przeziębienie domowe sposoby

Inne sposoby na przeziębienie

Do domowych sposobów na przeziębienie należy również napój z: czosnku, ciepłego mleka i naturalnego miodu. Niektórzy dodają odrobinę masła. Trzeba tylko uważać na miód, ponieważ czasami uczula. Miksturę należy dobrze wymieszać i pić małymi łykami.

Przeczytaj więcej na slonecznatlocznia.pl