itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

Broszki damskie
Zakupy

Broszki damskie – historia i trendy

Broszka to jedna z najstarszych ozdób w świecie biżuterii. Dawniej służyła do tego, by spinać odzież i podtrzymywać szaty. Dawniej były podarunkiem na znak miłości – zwykle były wykonywane ze złota lub srebra. Często dodatkowo były zdobione kamieniami. Dzisiaj są symbolem bogactwa i pozycji społecznej lub zawodowej. Dowiedz się, dlaczego broszka jest ozdobą wyjątkową.

Krótka historia damskiej broszki

Broszki damskie to dla jednych oryginalna i ponadczasowa ozdoba, a dla innych dodatek z pogranicza kiczu. Ich nazwa pochodzi od francuskiego „broche”, co oznacza długą igłę. Wybierz broszkę idealną do swojego stylu.

Jeśli dobierzesz odpowiedni model do swojej osobowości oraz stylizacji, stworzysz stylowy look. Są też symbolem elegancji i wytworności. Wiele pań robiących karierę zawodową albo polityczną, pracujące w administracji, noszą eleganckie broszki damskie. Na początku służyły jako zapięcie do szalika, dzisiaj zdobią też inne akcesoria kobiece – m.in. koszulę czy torebkę. Dzisiaj złote i srebrne broszki służą jako dopełnienie wieczorowej stylizacji.

Broszki damskie – biżuteria z funkcją praktyczną i ozdobną

W ciągu ostatnich lat, bardzo zyskały na popularności. Skojarzenia z babciną biżuterią dawno odeszły w zapomnienie. Dziś chętnie noszą je silne kobiety. Pierwsze broszki składały się z patyków, cierni i krzemienia, a potem z metalu. Dopiero w okresie panowania Cesarstwa Bizantyjskiego stały się bardziej ozdobne. Funkcja praktyczna broszek odeszła w zapomnienie w średniowieczu, gdy służyła do ozdabiania i dekoracji. Dzisiaj wiele modeli odnosi się do specjalnych uroczystości.

Czym jest broszka? Elegancka przypinka o ponadczasowym charakterze

Broszką to ozdoba, która z tyłu ma szpilkę do przypięcia jej do ubrania oraz zaczep, który ma ją zabezpieczyć. Kształt tej biżuterii może być różny – do wyboru są kształty geometryczne, inspirowane światem kwiatów czy zwierząt. Strój wieczorowy nie jest jedyną możliwością dla tej biżuterii. Biznesowy look podkreślony broszką np. w kształcie ważki zyskuje na znaczeniu. Broszka to idealne dopełnienie eleganckiego wizerunku, kreacji wieczorowej, uroczystego obiadu czy spotkania biznesowego.

Jak nosić broszkę? Stylowe motywy i zdobienia

Zadaniem broszki jest dodanie pewności siebie i elegancji kobiecie, która ją nosi. Chętnie wybierane są srebrne lub złote w stylu minimalistycznym albo designerskim czy wyjątkowo eleganckim. Wybrane modele zdobią też kamienie – diamenty, brylanty, szafiry, rubiny czy perły. Tańsze modele mogą mieć z kolei cyrkonie. Zdobnictwo broszek jest rozbudowane, a forma biżuterii pozwala na dobranie idealnej ozdoby dla siebie.