itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

Sposoby finansowania samochodów dostawczych
Motoryzacja

Sposoby finansowania samochodów dostawczych i ciężarowych

Kiedy nadchodzi czas na zakup nowego samochodu dostawczego lub auta ciężarowego warto głęboko poddać analizie dostępne opcje finansowania. Nie zawsze bowiem właściciele firm mają wystarczająco dużo gotówki, aby sfinansować zakup z własnych środków. Z pomocą przychodzą firmy, takie jak MAN Financial Services, które doradzą i przeprowadzą przez proces finansowania zakupu nowego pojazdu do firmy.

Finansowanie samochodu – na czym polega?

     Finansowanie samochodu ciężarowego musi przebiegać na bezpiecznych zasadach, tak by kupujący czuł się komfortowo. Posiadanie nowego auta daje liczne gwarancje, lecz należy znaleźć taki sposób finansowania, by nie było ono zbyt dużym obciążeniem dla miesięcznego budżetu. 

     Nie zawsze posiadając dużą gotówkę warto jest wykładać te pieniądze na zakup nowego auta do firmy. Szczególnie należy tu mieć na uwadze, iż te pieniądze mogłyby być zainwestowane i wypracować duży zysk. Dlatego też jeśli przedsiębiorcy nie chcą pozbywać się gotówki mimo jej posiadania, mogą skorzystać z dogodnych opcji finansowania aut ciężarowych i dostawczych. MAN Financial Services oferuje:

• kredyt na zakup samochodu ciężarowego lub dostawczego,

• wynajem długoterminowy,

• leasing.

Samochody ciężarowe – możliwe opcje finansowania

     MAN FS wspierając przedsiębiorców oferuje finansowanie samochodów ciężarowych w zależności od potrzeb i konkretnych oczekiwań. Wynajem długoterminowy jest alternatywą dla kredytu. To możliwość posiadania nowoczesnej floty pojazdów, które można użytkować od roku do trzech lat, a rata jest dopasowana do potrzeb, tak by nie nadwyrężała budżetu. Oprócz tego w racie miesięcznej są już wszystkie koszty związane z użytkowaniem auta: ubezpieczenie OC/AC, czy rejestracja pojazdu. Jest to dogodna opcja dla przedsiębiorców, którzy lubią elastyczne rozwiązania i nie chcą wydawać gotówki na zakup aut. Wynajem długoterminowy jest na pewno opcją finansowania godną rozpatrzenia, gdy właścicielowi zależy na nowoczesnych pojazdach.

     Finansowanie samochodów ciężarowych to także leasing. Cechuje się on niskimi ratami miesięcznymi, szybką procedurą bez zbędnych formalności, jakie są konieczne przy kredytach oraz elastycznym okresem finansowania. Leasing to forma finansowania wybierana niezwykle często, gdyż łączy w sobie możliwość użytkowania nowoczesnych aut z zachowaniem płynności finansowej firmy. Umowę można podpisać na okres od 24 do 60 miesięcy, a dzięki dogodnym warunkom umowy, nie zaskoczą przedsiębiorcy żadne ukryte koszty. Z leasingu powinny korzystać osoby, które nie są jeszcze zdecydowane, czy chcą korzystać z aut długoterminowo, czy też spłacić je i pozostawić w firmie. Leasing jest korzystny także z uwagi na to, że nie będąc właścicielem pojazdów można wrzucić jego użytkowanie w koszty prowadzenia działalności.

Auta dostawcze – opcje finansowania

     Finansowanie auta dostawczego z firmą MAN FS to wspomniane wcześniej wynajem długoterminowy i leasing. Oprócz tych dwóch opcji auta dostawcze można sfinansować jeszcze za pomocą kredytu. Dzięki kredytowi na auto dostawcze właściciele firm mogą stać się także właścicielami najnowszych modeli aut z roczników 2020 i 2021. Zaletą tego rozwiązania jest jedna, niska rata miesięczna. Kredyt może być rozłożony nawet na 5 lat. Finansując zakup auta dostawczego kredytem, kredytobiorca staje się właścicielem pojazdu i może wrzucać w koszty jego amortyzację. 

     Finansowanie aut jest sprawą dosyć skomplikowaną i warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze zastanowić się nad wszelkimi zaletami i wadami dostępnych opcji finansowania.