itsyourlife.pl

itsyourlife.pl – blog tematyczny – lifestyle

Kurtka do biegania na sezon jesienny
Lifestyle

Kurtka do biegania na sezon jesienny – jaki model będzie najlepszy?

Nieuchronnie zbliżająca się jesień niejako zmusza nas do uzupełnienia naszej garderoby pod kątem zmiennej pogody i znacznie niższych niż do tej pory temperatur. Jednocześnie, zawsze warto mieć na uwadze, że odpowiednia odzież techniczna znacząco podnosi komfort każdego treningu biegowego, a w dodatku sprawia, że istnieje mniejsze ryzyko przeziębienia. Jedną z bardziej podstawowych rzeczy na sezon jesienny jest odpowiednia kurtka do biegania. Jakie cechy powinna posiadać?

Kurtka do biegania, która dobrze chroni przed zmiennymi warunkami pogodowymi 

Od takiej kurtki faktycznie wiele się wymaga. Z jednej strony musi być ona przewiewna i oddychająca. Żaden biegacz nie lubi odzieży, która nie przepuszcza powietrza. Dobra kurtka do biegania jest też uszyta z materiału, który jest bardzo lekki. Dzięki temu można w niej biegać nawet długie treningi nie czując dyskomfortu. Bardzo istotne jest, aby kurtki do biegania dobrze chroniły nas przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, a więc nie tylko przed zimnem, ale i deszczem. Dobre kurtki posiadają w swojej specyfikacji określoną klasę wodoodporności. Co istotne to także dobra ochrona przed wiatrem.

Krój takiej kurtki powinien być taki, aby nie krępować naszych ruchów. Dostępne są zarówno kurtki luźniejsze, jak i bardziej dopasowane. być luźny, warto także zwrócić uwagę na dodatkowe wstawki będące odblaskami, które sprawiają, że biegacz będzie bardziej widoczny na drodze po zapadnięciu zmroku. Jest to istotne, gdyż jesienią dzień jest krótki, wiele osób lubiących więc wychodzić na trening popołudniami za pewne będzie zmuszona przynajmniej częściowo biegać po zmroku. 

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Kurtki do biegania dostępne są w różnych wariantach. Niektóre mają dodatkowy kaptur, a inne nie- wszystko zależy od indywidualnych preferencji biegacza oraz tego, jakie warstwy planuje założyć pod kurtkę. Każdy biegacz ma też swój własny, sprawdzony sposób ubierania się w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. Wyjątkowo ciepłe kurtki przeznaczone do treningów w mroźne dni posiadają dodatkowo ocieplane panele. Są one przeplatane z panelami umożliwiającymi wentylację. 

Kurtki dostępne są w wersji męskiej oraz kobiecej. Panie nie muszą się więc obawiać- bez problemu znajdą modele oryginalne i bardziej kolorowe. Wybór ciekawej kurtki to także dodatkowa motywacja do tego, aby wyjść na trening pomimo trudnych warunków na zewnątrz. Dodatkowe, zapinane na zamek kieszenie pozwalają zabrać ze sobą na trening konieczne drobiazgi, jak chociażby klucze. Niektóre modele kurtek dodatkowo posiadają pętle na kciuki do ochrony dłoni.